Kompletní nabídka služeb LOREMA Wellness

Otázky a odpovědi  • Proč si domů pořídit vířivku?
    Vířivka je pro někoho nedostižnou investicí, pro jiného splněným snem a pro jiného naprostou samozřejmostí, bez které by již nechtěl žít. Pobyt ve vířivce nás zbaví stresu, uvolní svaly a klouby díky hydromasážnímu působení vířivky na lidské tělo. A jelikož technologie výroby vířivek značně pokročila, jsou některé modely vířivek již vyráběné pro běžné zákazníky, nikoli jen pro ty s vyššími příjmy. Důvody jsou jednoznačné - moderní vířivky jsou terapeutickými nástroji! Voda má už jen sama o sobě (podobně jako oheň) prokazatelně uklidňující účinky a pokud připočteme ještě hydromasážní funkci vířivek, není jediný důvod, proč váhat. Další ohromnou předností vířivek je variabilita umístění, přes léto můžeme ve vířivce relaxovat a léčit své tělo i duši v zahradě či na terase, v zimě pak v interiéru. A pokud máte dům standardně vybavený vanou, není problém vířivku umístit do ložnice, obývacího pokoje, či vytápěné zimní zahrady.

  • Jaké jsou účinky hydroterapie na lidské tělo?
    Hydroterapie je velmi starou metodou péče o lidské tělo a mysl, praktikovala se již ve starověkých kulturách. A skutečně účinky horké (teplé) vody prosycené vzduchem jsou vynikající. Rozšiřují se nám žíly a cévy, tělo se lépe prokrvuje a prokysličuje, zrychluje se látková výměna a tělo nám začíná vysílat signály, že je spokojené - uvolňují se svaly a klouby, aktivují se kožní receptory a z těla jsou rychle odváděné škodlivé látky. Lidský mozek přitom vyplavuje endorfiny, což jsou tzv. "látky spokojenosti a štěstí". Prostě se ve vířivce při hydromasáži tzv. "dobijeme" v tom dobrém slova smyslu, nikoliv jen uvolníme a odpočineme si. Dosáhneme harmonie, nejen fyzické, ale i psychické. A co víc, takový zážitek si můžeme s ohledem na velikost vířivky a její vybavení dopřávat společně, u těch největších vířivek i s celou rodinou či přáteli. Důležitým kladem vířivek je také fakt, že narozdíl například od saun jsou vhodné i pro děti.

  • Jakou vybrat vířivku?
    Před nákupem vířivky musíme zvážit, co vše od ní očekáváme. Především kdo, jak a jak často ji bude využívat. Důležité je také znát dispoziční možnosti prostoru, kam chceme vířivku umístit. Čili řešíme, jak má být vířivá vana velká, k čemu má sloužit, jak má vypadat a jaké funkce od ní očekáváme. Vždy je proto lepší konzultovat svá přání, možnosti a požadavky s odborníkem, který se právě vířivkami zabývá dlouhodobě. Na paměti bychom též měli mít, že velikost vířivky definuje nejen možnost využití více osobami, ale také spotřebu vody.

© 2023 LOREMA Wellness s.r.o., Všechna práva vyhrazena.   |   Ochrana osobních údajů